Our Mission

Guided by the mission of its patron saint, Saint Sava Serbian Orthodox Elementary School is an academic institution set on preparing children to become successful creators. Our exceptional academic program is complemented by Serbian language and culture classes, forming an essential foundation for the holistic development of intelligence and identity among Serbian children in the diaspora.

Наша мисија

Вођена мисијом свога свеца заштитника, Српска православна основна школа ,,Свети Сава” је образовна институција која припрема децу да једнога дана постану успешни стваратељи. Наш изванредан академски програм прате часови српског језика и културе, и тако заједно креирају једну неопходну целину за стабилан развој интелигенције и идентитета српске деце у расејању.

Our Vision

Being the first Serbian Orthodox school in Canada is a tremendous privilege, serving as both an example and a call to action for parents worldwide to unite for the benefit of their children. Our vision is to offer elementary education to the children in our community and to inspire Orthodox Christians throughout Canada to replicate our success.

Наша визија

Прва српска православна школа у Канади је велика привилегија, пример и позив свим родитељима у туђини да се уједине за своју децу. Наша визија је да обезбедимо деци у нашој заједници њихову основну школу, и да својим успехом служимо као пример на који ће се угледати сви Православци широм Канаде

Our Values

Svetosavlje is our value and way of life. By the words of our Saint Vladika Nikolaj: “Svetosavlje is Orthodox Christianity with Serbian style and experience.” Saint Sava students stand out not only by their high academic achievements but also by their integrity, empathy and wisdom. They grow learning how to face the ever changing world around them, while remaining true to values that have stood the test of time.

Наше вредности

„Светосавље” је наш пут и начин живота. По речима Светог Владика Николаја: „Светосавље је православно Хришћанство српског стила и искуства.” Ђаци наше школе се издвајају не само по високим академским достигнућима, већ и по интегритету, саосећању и мудрости. Они расту учећи како да се суочавају са светом у коме живе и који се стално мења, остајући верни својим вредностима и култури.